Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies.
Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu

Herbata Pu-Erh 125g

Specyfikacja produktu

Herbata Pu-Erh 125g
  • Producent:
  • Dostępność:
    Niedostępny
  • Stan magazynowy:
  • Recenzje:
    Średnia ocena:  Liczba recenzji: 2
cena: 16.50 zł
Opis
Linki
Recenzje

Pu-erh to wspaniała herbata. W Chinach jest znana od dawna. Za poradą osobistych lekarzy pili ja cesarze chińscy zarówno ze względów zdrowotnych, jak i profilaktycznych. Po wielu badaniach zaakceptowana została również w Europie, gdzie doceniono jej szczególne właściwości powodujące utratę nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz przywracające prawidłowy metabolizm organizmu. Pu-erh jest herbata czerwona - częściowo fermentowaną, w odróżnieniu od herbaty czarnej - fermentowanej i zielonej - niefermentowanej.

Nazwa Pu-erh pochodzi od miejscowości Puer w prowincji Yunnan, dokąd zwożono herbatę na targ z górzystych upraw okolic Simao i Xishuangbanna. Właściwa herbata Pu-erh jest typowym produktem Yunnanu, gdzie rosną specjalne gatunki drzew herbacianych zwanych Qingmao - "Królewskie Drzewa". Herbata Pu-erh zyskuje swój niepowtarzalny smak i charakterystyczny aromat oraz właściwości dzięki specjalnemu procesowi produkcji, stosowanemu od blisko dwóch tysięcy lat.

W odróżnieniu od innych herbat, które powinny być świeże, Pu-erh musi leżakować w odpowiednich warunkach a jej proces produkcji nie może zostać skrócony. Jest to bardzo ważne, ponieważ w okresie dojrzewania liści powstają w nich charakterystyczne dla tej herbaty flawonoidy. Camelia sinensis - roślina, której liście używane są do produkcji herbat zawiera dużo rożnych związków biologicznie czynnych, takich jak garbniki, alkaloidy, flawonoidy, aminokwasy, pierwiastki śladowe (wapń, magnez, żelazo, cynk, mangan, miedź, selen) oraz witaminę E.

Herbatę Pu-erh odróżnia od innych herbat duża zawartość tych związków, a szczególnie flawonoidów, które nadają herbacie Pu-erh charakterystyczny smak i aromat ziemi.

Tak więc pijąc codziennie herbatę Pu-erh możemy wpłynąć na długość naszego życia. Na rynku polskim jest dużo herbat Pu-erh.

Prawdziwa i dobrej jakości herbata Pu-erh podczas zaparzania szybko nabiera koloru, wydzielając charakterystyczny aromat wilgotnej ziemi. W czajniczku lub w filiżance zalewamy kostkę (3 g) herbaty wrzącą, najlepiej źródlaną wodą i zostawiamy pod przykryciem na czas od 2 do 5 minut. Czynność można powtórzyć zalewając 2-3 krotnic te same liście. W odróżnieniu od herbaty zielonej, którą należy pić na czczo, Pu-erh pijemy po jedzeniu. Nie należy herbaty słodzić, ponieważ cukier neutralizuje większość jej właściwości.

Herbatka jest wydajna - z jednej kostki parzy się 3 filiżanki herbaty.

Zawartość:
125 gramów

Producent:
YUNNAN HAICHAO TEABLOCKS Co. Ltd.
Liczba recenzji: 2 Napisz recenzję
od Dawid Data dodania: 26 wrzesień 2016
Jedna z lepszych czerwonych herbat, jakie piłem. Mimo, że nie zajmuje miejsca na podium, to jednak s..

Ocena: 5 z 5 Gwiazdek! [5 z 5 Gwiazdek!]
od Dave Data dodania: 26 wrzesień 2016
Jedna z lepszych czerwonych herbat jakie piłem. Nie zajmuje może miejsca na podium, ale sensowna cen..

Ocena: 5 z 5 Gwiazdek! [5 z 5 Gwiazdek!]
Data dodania produktu: 20 marzec 2008.
 
www.firmarelax.pl - ekologiczne przyprawy sklep internetowy, aromaterapia sklep